BŘEZNOVÁ SOBOTNÍ ŠKOLA23. BŘEZEN 

NA ÚVOD VŽDY DÁVÁM PÁR VĚT, KDE SE ÚČASTNÍKŮM, ČI RODIČŮM SOBOTNÍCH ŠKOL SNAŽÍM SDĚLIT NĚCO Z MÝCH NÁZORŮ :)        POKUD MÁTE ZÁJEM PŘEČTĚTE SI MŮJ ČLÁNEK: Pojďme se dohodnout, co do kvalitní výuky nepatří

Článek je         ZDE

Brácha vyrazil do Indie, prostě jen tak (fakt i bez toho kartáčku - nechutné :) a vyprávění je stejně tak šílené jako jeho cesta.

Michal je odborník na polygrafii a do tohoto tajemství vás zasvětí. Sami si vytvoříte a odnesete krásnou vzpomínku.

Ditka vyráží kvůli vám na 3 týdny do Austrálie, aby načerpala inspiraci pro své mimořádně zajímavé hodiny angličtiny (no, možná kvůli vám úplně nee, ale fakt tam letí :)

A já naposledy využiji možnosti, které nám poskytuje tělocvična a společně se utkáme v bitvě o FRÝDEK - MÍSTEK v NERF ARÉNĚ. 


Více info k letnímu táboru ZDE


Cestování po indicku - Radek Chrobák

Je potřeba to udělat šíleně. Sedneš si k počítači a najdeš jednu z nejchudších, nejhornatějších a nejšpinavějších zemí na světě. A abys tomu dodal pořádné grády, vyjedeš tam jen v kraťasech, tričku, větrovce a s mobilem v ruce. Nic víc. Žádné náhradní trenky, žádné náhradní ponožky, dokonce ani kartáček na zuby :). 

A to není zdaleka všechno, ale zbytek ti povím 23. března. 


Tiskneme si na tričko - Michal a Ivonka Popieluchovi

Cílem této aktivity je pro mne vám přiblížit tisk na tričko nebo tašku pomocí sítotisku, kdy se barva protlačuje skrz sítovou formu. Na této formě je pomocí speciální chemie vytvořen tiskový motiv, tzv. šablona. Tisknoucími místy barva prochází na tiskový materiál a netisknoucí místa jsou zaslepena právě touto chemií, a na tričko se tak barva nedostane.

Co budeme tisknout??? No přeci LOGO SOBOTNÍ ŠKOLY!


Na návštěvě u protinožců  - Dita Volná

G'day mates,

Ano, jak už správně tušíte, čeká na vás další lekce angličtiny v pohybu ;).

Tentokrát se vydáme po stopách původních obyvatel Austrálie a jejich Aboriginal games.

Zahrajeme třeba Keentan, ten je podobný basketbalu, nebo vyzkoušíme Goomboobooddoo ? nebo Bubberah? A co takhle Whagoo?
Does it sound like dog´s breakfast? Don´t worry. She´ll be right
Hoooroo, your chalkie Dita (hopefully not the shark biscuit  :) 


BITVA O FRÝDEK - MÍSTEK  - NERF ARÉNA - Tomáš Chrobák

Konečně se dozvíme odpověď na zásadní otázku. Na otázku, která trápila naše rodiče a před tím jejich rodiče. Je lepší FRÝDEK NEBO MÍSTEK? Kdo se stane vládcem města? Které části města se pokusíš pomoci získat věčnou slávu? Bude to ten, kdo postaví důmyslnější opevnění, nebo ten, kdo má přesnější mušku? 

Samozřejmě vás čeká spousta variant her s nerfkama, u kterých budete muset prokázat schopnosti soustředění, spolupráci, či taktiky.... Nechť bitva započne !!!Akce je pro všechny, kteří mají zájem, takže neváhejte a doražte :).

Akce je pro žáky 1. třídy a výše. Budou čtyři vytvořené skupiny rozdělené podle věku.

Přihlášení:-žáci 8. zš - co nejdříve zaplatit u p. uč. D. Volné - POUZE PONDĚLÍ A ÚTERÝ O VELKÉ PŘESTÁVCE.

Přihlášku hodit do krabice a zapsat se na nástěnku (stejně jako minulý rok).

Ostatní se přihlásí mně na mail chrobakt@seznam.cz a pošlu další informace.

Cena: 200 Kč

Začátek akce: v 9:00 v sobotu 23. března - zadní vchod do tělocvičen 8. ZŠ(od cesty 17.listopadu)

Konec akce: v 15:00 v sobotu 23.března - zadní vchod do tělocvičen 8. ZŠ

S sebou: TRIČKO NA POTISK , kdo chce a má NERF pistoli, oblečení a obutí do tělocvičny, papír, tužku, svačinu, přezůvky, pití, kartičku pojišťovny, PŘIHLÁŠKU (pokud jste ji už neodevzdali), kdo má, tak tričko Sobotní školy    NERF PISTOLI,kdo má + náboje(nějak rychle dochází)

Akci pořádá T.O. Radegast Frýdek-Místek ve spolupráci s 8.ZŠ (samozřejmě tým Sobotní školy).

Kdybyste měli jakýkoli dotaz, neváhejte a napište mi :)! chrobakt@seznam.cz

PŘIHLÁŠKA ZDE