LANDART

Ahoj děcka a je tady další soutěž, tentokrát pro všechny z vás, kteří rádi tvoří, mají rádi přírodu a ze všeho nejraději tráví čas venku :). Pokud máte chuť něco si v přírodě vytvořit a vyzkoušet si tak zvaný LAND ART, tak hurá na to!!! Chce to mít jen nápad a ten může přijít třeba kontaktem s daným místem, inspirací, která vás tam napadne. Uvidíte mech, větve, kameny, kusy dřeva a teď na podzim i krásně vybarvené listí - nádherný materiál na tvoření. Pak už se můžete pustit do práce, samozřejmě s respektem k okolní přírodě. Jakmile bude vaše umělecké dílo hotové, stačí udělat pár fotek a tu nejlepší zaslat na mail: dita.volna@centrum.cz nejpozději do 24.12.2020. Nezapomeňte uvést celé jméno tvůrce díla, věk, třídu a školu. Je možnost tvořit i ve dvojicích, v tomto případě uveďte celá jména obou umělců :)

Odborná porota VÍKENDOVÉ ŠKOLY vybere 10 nejoriginálnějších uměleckých děl, které budou vystaveny v galerii knihkupectví Kapitola v Místku, tam o nejlepším díle rozhodne široká veřejnost, včetně vás :)

Nejpovedenější díla budou oceněny knihou :)

Pokud nebudete mezi vybranými 10, vůbec nevadí, zajímavé je pak i pozorovat, jak si váš krajinotvorný objekt žije vlastním životem a působí na něj déšť, vítr, slunce, eroze půdy. Není od věci chodit pozorovat přírodní jevy, které ovlivňují jeho existenci.

A všichni pokoříte rčení "dvě mouchy jednou ranou" - krásná hodina výtvarky, zeměpisu, přírodopisu a kdo ví, třeba někteří koumáci zapojí i fyziku a matiku :)

Těšíme se na fotky, všechny budou k zhlédnutí na stránkách Víkendové školy.

Dita @spol.