Putování KRMS

Poslední víkendovka před prázdninami !!!

4.-5.6.2022

Další sobotní škola je za námi! Tentokrát to byla dvoudenní výzva s přespáním nazvaná putování KRMS, které proběhlo ze soboty na neděli 4. - 5. června 2022. Zkušení výletníci hravě rozluštili, že pod akronymem KRMS se skrýval cíl naší cesty - hora Smrk.

Vyrazili jsme z nádraží na Ostravici a hned v první půlhodince nás otestovalo počasí, leč díky skvělému vybavení to pro nás nebylo překážkou a po předpovědi meteorologa Vojty jsme se vydali hravě dál. Zdolali jsme i tajemnou mlhu a dorazili až na samotný vrchol.

Dále jsme se vydali na chatu Hubertku, která nám poskytla útočiště na noc. Odborníkům na rozdělávání ohně Matymu a Martinovi se podařilo udělat táborák i z navlhlého dříví. Viki, Barča a Naty nám připravily fantastickou večeři a Kačka nás naučila hrát Uno. Večer nám atmosféru u táboráku zpříjemnil Ondra, který zahrál na kytaru.

To ale není vše, podle legendy se totiž všem, kdož vystoupí na horu Smrk o půlnoci ze 4. na 5. června, vyplní jedno přání, a tak jsme se i my, při svitu baterek, vydali horu zdolat. Ráno jsme seběhli do Podolánek a vydali se na zpáteční cestu domů.

Vyplní se nám tajná přání? Kdo ví... ale jedno je jisté. Byl to legendární výlet se skvělou partou ze sobotní školy.

Krásné léto  :) Dita a Ben