Škola hrou 18.2.2023 - Palkovice

PARÁDNÍ DEN JE ZA NÁMI, MRKNĚTE NA FOTKY :)

Bakulová bitva s Kačou a Vojtou

Hrát na kompu nějaké střílečky je proti tomuhle pěkná nuda...

V týmu budeš mít stejně staré parťáky, kteří se na tebe potřebují spolehnout.

Papírové míčky (zásah nebolí) už jsou připraveny. Takže postavte si co nejlepší pevnost, vymyslete týmovou strategii a bakulová bitva může začít!


VYPEČENÉ PEČENÍ S Barčou a Naty

Při jedné z našich zahraničních cest jsme se seznámily se slavným kuchařem ještě slavnější královské rodiny. Naše kuchařské umění a znalosti ho natolik zaujaly, že se s námi podělil o jeden tajný recept. Má to ale háček, je celý v angličtině.

Dokážeme ho správně přeložit a upéct pokrm hodný krále či královny?

Potřebujeme vaši pomoc!

Jdete do toho s námi?

NA LOVU s Martinou a Eliškou

Troufáte si se svým týmem a svými vědomostmi porovnat své znalosti s nejlepšími mozky Česka? Ověřte si, kam až sahají vaše znalosti o světě kolem nás a třeba uprchnete lovci a vyhrajete tučnou výhru.

Pozor, Lovec přichází...


Skládání papírových letadélek a soutěž v létání s Martinem

Věděli jste, že existuje asi 800 možných druhů papírových ledalel, která létají? A věděli jste, že světový rekord v délce letu papírovým poskládaným letadélkem je 29,7 sekundy?

Vybral jsem pro vás 14 různých modelů papírových letadélek od jednodušších, tradičních až po ty velmi složité a docela exotické ze dvou kusů papíru. Jak by se vám líbilo postavit třeba jednoduché letadélko Prosté křídlo, Tradiční, Oštěp a Forsáž nebo tuponosé letadélko Malý průzkumník, Létající W a Kudlanka? Ti zručnější a trpělivější zvládnou i pokročilé, neobvyklé či speciální modely Nakamura, Kaloň, Vesmírný koráb, Bumerang, Sup, Kladivoun nebo Klingonská loď.

Během naší lekce se pokusíš postavit podle návodu alespoň 2 letadélka ze dvou různých kategorií a stanovit jeden ze školních rekordů v doletu na vzdálenost.