CESTA BOJOVNÍKA II
11. - 12.  KVĚTNA
CHATA HODOŇOVICE

V sobotu má být parádně :) Nejsi přihlášen... nevadí :) doraž !!!

a pober s sebou i kámoše a kámošky :)

Kdo by závod nechtěl absolvovat, tak určitě je možnost zafandit a následně si užít další pestrý program ;)

Sraz buď v 9 u chaty nebo v 8:20 před 8.ZŠ, pak odjezd MHD(vezměte kartičku)

Nastal čas opět povstat !!!

Přišel den ukázat, že nejsme nějaké malované slečinky, či srabíci sedící u kompu.

Trenéři z Fitclubu MT připraví trať, která bude ještě náročnější, a hlavně bahnitější než minule :).

Přišel čas vyhecovat mamku i taťku :).

SPARTA !!!

Nepůjde o nějaký závod na čas, spíše o silný zážitek a možnost překonat své limity. Především si to užít :)

Pro představu mrkněte na toto videjko :

Samozřejmě dopolednem to nekončí a nabitý program bude pokračovat až do dalšího rána. Na co se můžete těšit?

Marťa dorazí se přednáškou o Gruzii a Arménii.

Šimi Rohovský (pravidelný účastník  SŠ:) má pro vás připravenou programátorskou hru,

S Ditkou budete kuchtit dobroty.

S Taňou a Davidem si užijeme divadelní prkna, co znamenají svět

a se mnou třeba noční hru Bílí chodci a mnoho dalšího :).

Těším se na všechny programy, které pro vás "pácháme". Na některé ale obzvláště :).  A to je jeden z nich.

Minule to bylo úžasné a myslím, že každý, kdo se hecnul a šel do toho s námi, získal nezapomenutelný zážitek.

Věřím, že nás nyní bude ještě více (co myslíte, bude 100 účastníků ??? :))

Také věřím, že s námi zůstanete přes noc až do neděle. Program bude samozřejmě i po závodě parádní :).

Kyrgyzstán - Marťa Černohorská

Pojďte si poslechnout povídání o této úchvatné zemi... třeba zjistíte jako já, že přeplněné pláže a hotely jsou vlastně jedna velká nuda...

Měsíc s rodiči ve stanu? Proč ne?! Pojďte se s námi projít po "Nebeských horách" a Pamíru v Kyrgyzstánu. Projdeme se stepí, nahlédneme do jurty a života místních lidí a dětí a zažijeme tak trochu jiné prázdniny.

KONEC SOBOTNÍHO - JEDNODENNÍHO -PROGRAMU

(kdo chce, může zůstat na odpolední program, či až do rána :)

(na noc od 3. třídy výše)

Šimon Rohovský - Programování bez počítače

Někteří z vás možná ani neví, co to programování je. Nejjednodušší vysvětlení je psaní příkazů počítači. Příkaz je třeba, když vám maminka řekne, ať uklidíte nádobí. Ale teď tu je zase jiná otázka. Jak můžu psát na počítači, když ho nesmím použít? Je to jednoduché. My totiž programovat nebudeme, budeme se učit programovat. Ale nebojte. Co by to bylo za Sobotní školu, kdybychom seděli v lavicích a psali si do sešitů nudné učivo. Prvních 5 minut věnujeme vysvětlení, abychom to pochopili. Ale potom se vrhneme rovnou do akce! Mám pro vás připravené úlohy různých obtížností, takže i starší si budou lámat hlavu. Doufám, že si to užijete a možná objevíte svůj nový koníček :).

Bramborové placky - Dita Volná

Není nad legendární kotlíky a ešusy, existují však mnohem starší způsoby přípravy jídla na ohni, které fungují stejně dobře dnes jako kdysi. Horizontální opékání na klacku je velmi jednoduché, ale hodí se spíš k přípravě klobás a párků. My se naučíme využívat improvizovanou plotnu sestavenou z plochých kamenů. A pár brambor si upečeme i v popelu :).

Divadlo - Taňa a Bibi Rychecká

Přežití na planetě a zodpovědnost za vlastní rozhodnutí v rámci divadla. Prostředí, ve kterém se budeme muset rozhodnout jak hospodařit a žít společně. Co se stane - když bude na nás rozhodnutí o tom, kdo přežije?

Bílí chodci - Tomáš Chrobák

Legendární noční hra v chatě... Zima se blíží !!! a Bílí chodci s ní... Dokážeš se ukrýt tak dobře, aby tě nenašli?

Akce je pro všechny, kteří mají zájem, takže neváhejte a doražte :).

"Jak to dopadne, nevím, však s odvahou krajní to zkusím." Publius Ovidius Naso

Přespání je pro žáky 3. třídy a výše. S mladšími se budeme těšit na sobotní program do 15 h.

Přihlášení: - žáci 8.zš - co nejdříve zaplatit u p. uč. D. Volné -

Je možnost se zúčastnit pouze sobotního programu (konec v 15 h) nebo dvoudenního (konec v neděli v 9 h).

Cena: 200 Kč (program do 15 h),       35O Kč  (kdo zůstane v sobotu po 15. h)

Začátek akce: v sobotu 11. května v 9:00 v Hodoňovicích na chatě za Hostincem u Čendy

nebo v 8:20 před 8.ZŠ pak odjezd MHD(vezměte kartičku)

- kdo může, tak prosím auty

- komu to nevyjde, tak není problém, sraz 8:15 a pojedete MHD s p. uč. Volnou.

Konec akce: v neděli 12. května v 9:00 v Hodoňovicích, chata za Hostincem U Čendy (rodiče si děti vyzvednou sami).

Zajištěna bude teplá večeře, dále párky na oheň a snídaně, pitný režim.

Možnost spát ve stanu (pokud budete mít), či v chatě.

S sebou: PŘIHLÁŠKU (pokud jste ji už neodevzdali), kdo má, tak tričko Sobotní školy.

Sobota: Náhradní oblečení a obutí po závodě, ručník, papír, tužku, svačinu,přezůvky, kartičku pojišťovny, plavky

Neděle: navíc k sobotním věcem: karimatku, spacák, hygienické potřeby, baterku, kartičku zdrav. pojišťovny, léky.

Chata je zde: 49.6344014N, 18.3521461E (za Hospodou U Čendy)

Akci pořádá T.O. Radegast Frýdek-Místek (samozřejmě tým Sobotní školy)