15. a 16. ZÁŘÍ - CESTA BOJOVNÍKA

(CHATA HODOŇOVICE -
kdo nemá odvoz, tak nevadí. Pojedeme společně od 8. ZŠ v 8:15 - více info níže  )
(akce pro 1. třídu a výše)
Ahoj, doufám, že už jste se těšili do školy (minimálně do té Sobotní :)

V tomto roce máme opět připravených spoustu novinek... Například, že se budeme často snažit dělat školy dvoudenní. Každá Sobotní škola bude mít i dějovou linku, která více přiblíží program. Nápadů je plno, zajímavých lidí, kteří nám chtějí pomáhat také, a věřím, že i vás bude přibývat a přibývat :). Opět připomínám, že akce je pro kohokoli, kdo má chuť se něco nového dozvědět, prožít, či jen strávit fajn víkend s fajn lidmi. Jako vždy budu rád, když mi budete dávat tipy, jak tenhle projektík posouvat dále. Ať to prostě pokaždé stojí za to.

První program vypukne v Hodoňovicích 15. září. Doufám, že s námi zůstanete i pak do nedělního rána.

A začneme úplnou peckou, na kterou se neskutečně těším !!!!    Pozor nyní přesvědčte i rodiče :).

Sparťánské závody Sobotní školy

Fitclub MT - Michal Pávek, Markéta Turečková

Ve starém antickém Řecku byl jeden stát. Stačilo zmínit jeho název a všichni nepřátelé se strachy třásli. Tento stát měl nejobávanější a nejsilnější válečníky v celém známém světě. Stát se jmenoval SPARTA !!!

Vyzkoušej si nefalšovanou výzvu, překonej mnoho překážek. Zvládni celý závod, objev v sobě bojovníka a odejdi neporažen. Výzva rozhodně není jen pro kluky. Já spíše favorizuji děvčata :).

Jsem strašně rád, že se mi povedlo domluvit s trenéry z Fitclubu MT. Sám tam velmi rád chodím a věřím, že tento závod nadchne i vás. Závod proběhne v místě úplně stvořeném pro tento účel a jako v každém programu SŠ nepůjde ani tak o umístění, ale o zvládnutí úkolu, posunutí vlastních limitů, či překonání sebe sama.

Pokud nemáš tušení, co to Sparťanský závod je, tak mrkni   ZDE.

Věřím, že každý program, který jsme společně zažili, stál za to. Nyní ale musím říct, že čekám něco zcela mimořádného! Snad nejvíce jsem zvědavý na to, kolik se vás nezalekne a přijde si užít zcela neuvěřitelný a NEZAPOMENUTELNÝ zážitek. Mým tajným přáním je, že vyhecujete i rodiče, ať běží s vámi, případně závodí proti vám :). Zcela výjimečně je možné se zúčastnit pouze tohoto programu.

Každopádně si pusťte tento trailer (nebojte, tak drsné to nebude :). Spíše něco takového Trailer- Každopádně to bude úžasné :) .

PROLOM ČÍSELNÝ KÓD TREZORU - Tomáš Chrobák

Síla bojovníka či bojovnice není jen v rychlosti či vytrvalosti. Správný bojovník umí využívat svoji největší zbraň. Tou je jeho hlava. Logicky mu to pálí, má výbornou paměť, je schopen pracovat v týmu a důvěřuje svým instinktům.

V chatě budou uschovány nápovědy na rozluštění číselného kódu. Vaším cílem bude jich ve skupině prolomit pokud možno co nejvíce.

Zatím můžete trénovat hru LOGIK, na které jsme vyrostli :)   https://www.gamesforthebrain.com/game/guesscolors/

Legendární spartská Černá polévka - Dita Volná

Pro Sparťany byla nejdůležitější jejich armáda. Nemilovali jídlo jako většina starověkého Řecka, jedli, aby byli silní a zdraví. Jejich pokrmy byly jednoduché a k vaření využívali pouze zdroje řecké krajiny.

Černá polévka se údajně vařila z prasečích nohou, krve, soli a octa.

Podle legendy jeden občan z města Sybaris (město v jižní Itálii, tehdy známé svým luxusem a skvělou kuchyní) po ochutnání černé polévky Sparťanů poznamenal: "Teď vím, proč Sparťané nemají strach ze smrti".

Bohužel (pro nás ale bohudík) neexistují žádné podrobné dochované recepty této lahodné polívčičky.

Takže si černou polévku uvaříme z vlastních místních zdrojů venku na přímém ohni. No a budeme věřit, že nám dodá nejen sílu válečníků, ale že nám bude i chutnat :).

2. část

Kdo bude chtít (doufám, že všichni), může s námi zůstat do nedělního rána.

Nemine vás :

bakulová bitva v lomu, noční hra, oheň, pozorování souhvězdí (snad si ještě něco vzpomenu :) atd.

Akce je pro všechny, kteří mají zájem, takže neváhejte a doražte :)

"Jak to dopadne, nevím, však s odvahou krajní to zkusím."  Publius Ovidius Naso

Přihlášení:-žáci 8.zš - co nejdříve zaplatit u p. uč. D. Volné -

Ostatní se přihlásí mně na mail   chrobakt@seznam.cz      a pošlu další informace.

Je možnost se zúčastnit pouze sobotního programu (konec v 15h) nebo dvoudenního (konec v neděli v 9h).

Cena: 200 Kč (sobotní program), dvoudenní program - 35O Kč

Začátek akce: v sobotu 15.září v 9:00 v Hodoňovicích na chatě za Hostincem u Čendy

- kdo může, tak prosím auty

- komu to nevyjde, tak není problém sraz 8:15 a pojedete MHD s p. uč. Volnou

Konec akce: v neděli 16. září v 9:00 v Hodoňovicích, chata za Hostincem U Čendy (rodiče si děti vyzvednou sami)

Zajištěna bude teplá večeře, dále párky na oheň a snídaně, pitný režim

Možnost spát ve stanu (pokud budete mít), či v chatě.

S sebou: PŘIHLÁŠKU (pokud jste ji už neodevzdali), kdo má, tak tričko Sobotní školy.

Sobota: Náhradní oblečení a obutí po závodě, ručník, papír, tužku, svačinu,přezůvky, kartičku pojišťovny, plavky

Neděle: navíc k sobotním věcem:  karimatku, spacák, hygienické potřeby, baterku, kartičku zdrav. pojišťovny, léky.

Chata je zde: 49.6344014N, 18.3521461E (za Hospodou U Čendy)

Akci pořádá T.O. Radegast Frýdek-Místek (samozřejmě tým Sobotní školy)

Kdybyste měli jakýkoli dotaz neváhejte a napište mi :) !  chrobakt@seznam.cz