19.-20.ŘÍJEN

Chata Hodoňovice

SPARŤANSKÉ ZÁVODY !!! + program s přespávačkou

Pojď si užít neopakovatelný zážitek.

Zde nepůjde o žádné umístění. Jde o to si naplno užít sobotu, kterou třeba už nikdy nezažiješ !

Samozřejmě můžeš fandit ostatním v suchu a v klidu, ale taky můžeš vyzkoušet něco úplně nového.

TAKŽE POBER KÁMOŠE, KÁMOŠKY, SÉGRU, BRÁCHU, MAMKU i taťku a pojďte se trochu umazat.

Trať nám připraví trenéři z Fitclub MT a věřte, že se máte na, co těšit :)

Po závodě máme jako vždy připravený zajímavý a pestrý program na chatě.

Můžete zůstat klidně až do neděle (více info níže)

Program: 9- 12 h  Sparťanské závody       12-neděle 9h- program na chatě(mrkni níže)

Dita Volná Palačinky ze staré Sparty

Zatímco Řekové pojídali delikatesy jako knedlíčky z pavího masa, vařená vejce mořských ptáků, kořeněné sýry a medové koláčky, povinností každého Sparťana bylo jíst střídmě.Jejich pokrmy byly jednoduché a k vaření využívali pouze zdroje okolní krajiny.

Vzpomínáte si kolik síly nám dodala černá polévka z vepřové krve a vnitřností podle spartské receptury?! No a tentokrát si "pochutnáme" na krvavých palačinkách! :)

U Ditky bude i možnost nabarvit si sádrové masky z minulé Sobotní školy.

Tomáš Chrobák - Chemické pokusy - Výroba šampaňského , Lávová lampa , Barvy duhy

Vyzkoušíme si několik zajímavých chemických pokusů a následně odhalíme proč takto fungují.

Už se na vás těší šílený chemik :)

Jakub Kajzar - Umění přežít

Chcete vědět co dělat při úniku nebezpečných látek? Víte jak se ochránit při takovýchto situacích? Tyto jednoduché znalosti musí v této době znát každý! Vyzkoušíte si jaké je nosit plynovou masku nebo třeba s ní i běžet :)

Bruno Volný, Barča Volná - Spartský výcvik v lukostřelbě

Sparťané se museli neustále cvičit v bojových dovednostech a být připraveni na válku.

My si společně natrénujeme střelbu z luku. Ten, kdo zvládne tento trvdý výcvik, nebude muset strávit noc ve spartanských podmínkách a vyspí se v teple a na posteli :)

Noční hra : Bílí chodci

Legendární noční hra v chatě... Dokážeš se ukrýt před nelítostnými Bílými chodci???

BÍLÍ CHODCI JDOU !!!

Akce je pro všechny, kteří mají zájem, takže neváhejte a doražte :)

"Jak to dopadne, nevím, však s odvahou krajní to zkusím." Publius Ovidius Naso

Můžete se zúčastnit jen Spartaňských závodů(klidně i jako divák), pak jen odpoledního programu, či přespat

Přihlášení: - žáci 8.zš - co nejdříve zaplatit u p. uč. D. Volné -

Ostatní se přihlásí mně na mail chrobakt@seznam.cz

Cena: 50 Kč (jen Sparťanské závody), 35O Kč (kdo zůstane po závodech), sourozenci 600 Kč

Začátek akce: v sobotu 19. října v 9:00 v Hodoňovicích na chatě za Hostincem u Čendy

nebo v 8:20 před 8.ZŠ pak odjezd MHD(vezměte kartičku)

- kdo může, tak prosím auty

- komu to nevyjde, tak není problém, sraz 8:15 a pojedete MHD s p. uč. Volnou.

Konec akce: v neděli 20. října v 9:00 v Hodoňovicích, chata za Hostincem U Čendy (rodiče si děti vyzvednou sami).

Zajištěna bude teplá večeře, dále párky na oheň a snídaně, pitný režim.

Možnost spát ve stanu (pokud budete mít), či v chatě.

S sebou: PŘIHLÁŠKU (pokud jste ji už neodevzdali), kdo má, tak tričko Sobotní školy.

Sobota: Náhradní oblečení a obutí po závodě(možnost sprchy), ručník, papír, tužku, svačinu(bude až večeře),přezůvky, kartičku pojišťovny

Neděle: navíc k sobotním věcem: karimatku, spacák, hygienické potřeby, baterku, léky.

Chata je zde: 49.6344014N, 18.3521461E (za Hospodou U Čendy)