20. ŘÍJNA  - NA VLASTNÍ KŮŽI

Kdo bude chtít může s námi zůstat do neděle 21. října - více info níže
          (doporučuji rodičům dát sledovat naše facebookové stránky, píšu tam aktuální info, temíny, změny...)

Jen to, co prožijeme opravdu na vlastní kůži, má význam. Jen to zůstane navždy v nás. Ty hromady odrážek v sešitech, kupy letopočtů, či definic v učebnicích nemají žádnou hodnotu, když jsme je sami neobjevili, nejsme schopni si pod nimi něco představit, nebo netušíme, k čemu nám tyto informace jsou.

V Sobotní škole budete všeho součástí, vše si vytvoříte, či vyzkoušíte. A věřím, že po víkendu budete moci říct, že dozvídat se nové věci, či se něčemu novému naučit, je strašně fajn :).

O čem tedy mluvím? Během 6 hodin programu se staneš :

- hasičem, který v týmu zaútočí na požár

- fyzikem, konstruktérem, který sestrojí raketu, která bude mít za cíl vyletět co nejvýše

- psychologem, neurologem, který se bude věnovat zkoumání obrovských možností, které má lidský mozek

- stratégem, vojákem, který si postaví co nejdůmyslnější pevnost a následně se utká v NERF ARÉNĚ


Tajemství lidského mozku - Radek Chrobák

Je září roku 1848 a předčasně odpálená nálož právě prohnala stavebnímu dělníkovi Phineasu Gageovi železnou trubku hlavou. On však oproti očekáváni neumřel, dokonce ani neztratil vědomí. Co se dělo pak? To se dozvíte 20. října.  Za pouhou hodinu a půl blíže porozumíte lidskému mozku, tedy té nejsložitější věci v nám známé části vesmíru, kterou však má každý z nás na dosah ruky. 

STAŇ SE HASIČEM - Radomír Bělík

Na tohle se obzvláště těším. Protože se k nám připojí další zajímavý človíček. Je to velitel Hasičů v Bašce - Hodoňovicích a provede vás místní hasičskou zbrojnicí. Určitě si vyzkoušíte nácvik hasičského útoku nebo náročnost míření na cíl, když hadice je pod proudem vody. Také mi přijde velmi hodnotná diskuze, proč jsou dobrovolní hasiči ve svém volném čase zadarmo připraveni pomáhat ostatním.

NERF ARÉNA - Tomáš Chrobák

Tělocvična na chatě se promění ve válečné bojiště. Bude velmi důležité důkladně promyslet stavbu opevnění a následně ve spolupráci zvolit nejvhodnější taktiku. Čeká vás mnoho variant hry. Kdo chce, může si vzít své Nerf pistole, jinak mám samozřejmě k dispozici. Tohle není počítačová hra, kde si to odklikáte na myši. Zde musíte ukázat, že jste rychlí, přesní, máte výdrž a udržíte chladnou hlavu.

Raketou na Mars - Tomáš Pyško

Vyrobíme si raketu, která vzlétne jen díky "pokladu domácnosti" a pevnému NaHCO3. Komu raketa vzlétne nejvýš, bude bohatě odměněn :).  Nebude to jediný hokus pokus s těmito vzácnými surovinami. Sraz všech konstruktérů raketoplánů na Kosmodromu Hodoňky!! Těším se!! 


2. část

Kdo bude chtít (doufám, že všichni), může s námi zůstat do nedělního rána.

Nemine vás :

Kimball, noční hra (Bílí chodci, či jiná), oheň s párky... však už to mnozí znáte a zbytek uvidíte :)


Akce je pro všechny, kteří mají zájem, takže neváhejte a doražte :)

"Jak to dopadne, nevím, však s odvahou krajní to zkusím." Publius Ovidius Naso

Přihlášení:-žáci 8.zš - co nejdříve zaplatit u p. uč. D. Volné -

Ostatní se přihlásí mně na mail chrobakt@seznam.cz a pošlu další informace.

Je možnost se zúčastnit pouze sobotního programu (konec v 15h) nebo dvoudenního (konec v neděli v 9h).

Cena: 200 Kč (sobotní program), dvoudenní program - 35O Kč

Začátek akce: v sobotu 20.října v 9:00 v Hodoňovicích na chatě za Hostincem u Čendy

- kdo může, tak prosím auty

- komu to nevyjde, tak není problém sraz 8:15 před 8.ZŠ a pojedeme MHD až k chatě

Konec akce: v neděli 21. října v 9:00 v Hodoňovicích, chata za Hostincem U Čendy (rodiče si děti vyzvednou sami)

Zajištěna bude teplá večeře, dále párky na oheň a snídaně, pitný režim

S sebou: PŘIHLÁŠKU (pokud jste ji už neodevzdali), kdo má, tak tričko Sobotní školy.

Sobota:  PET LÁHEV na raketu (min. 0,5l), papír, tužku, svačinu,přezůvky, kartičku pojišťovny

Neděle: navíc k sobotním věcem: TEPLÉ OBLEČENÍ, karimatku, spacák, hygienické potřeby, baterku, kartičku zdrav. pojišťovny, léky.

Chata je zde: 49.6344014N, 18.3521461E (za Hospodou U Čendy)

Akci pořádá T.O. Radegast Frýdek-Místek ve spolupráci s 8.ZŠ (samozřejmě tým Sobotní školy)

Kdybyste měli jakýkoli dotaz, neváhejte a napište mi :) ! chrobakt@seznam.cz