DVOUDENNÍ VÝJEZDOVÁ SOBOTNÍ ŠKOLA II

21.-22. května 2018

Jsi připraven prožít dva dny nabité zážitky?

Tak neváhej, vyplň přihlášku a zapiš se!

POZOR!!!Tentokrát přímo v kabinetě u Horního Peckova u paní učitelky Dity Volné nebo Ivony Popieluchové. S sebou přines přihlášku podepsanou rodiči, ofocenou kartičku pojišťovny a 100,- Kč.

Přednost dostanou pravidelní účastníci (tak rychle se zapsat ještě na sobotu ;)

A co tě čeká?

V pondělí vyrazíme do Velkého světa techniky v Ostravě, kde na nás dopoledne čeká několik výukových progamů.


3.-5třída:

Zločin pod lupou

Kde se formou detektivní hry seznámíte s profesí forenzního technika, dozvíte se, jak zajišťovat stopy na místě činu, jak analyzovat otisky prstů a vyzkoušíte si základní vyšetřovací postupy.

Barvy, světlo, stín

Dozvíte se, jakým způsobem se světlo šíří v různých prostředích, pochopíte vlastnosti barevného spektra a naučíte se světlo skládat. Poznáte také zdroje světla a některé jejich vlastnosti. Sami si některé světelné experimenty vyzkoušíte.

Malý antropolog

Na chvíli se stanete antropology - odborníky na kostru. V týmech budete plnit nejrůznější úkoly abyste získali odznak pro nejlepšího vědce (Malého antropologa). Budete prozkoumávat modely lidských kosti, objevíte, jak můžeme kostru zkoumat pomocí informačních technologií a zkusíte si poskládat kosti lidského těla tak jak patří.

6. - 7. Třída:

Kryt č.17 -LARP

Prožijete dobrodružný příběh, který vás naučí spolupracovat, komunikovat a řešit problémy v týmu. Celá hra se odehraje v areálu Dolní oblasti Vítkovice s řadou rekvizit a kostýmů. V napínavém příběhu budete zkoumat svět známý z filmů a her, stanete se tzv. Chráněnci osady, která přežívá po konci světa.


Po takovém dopoledni docela vyhládne, takže si všichni dáme obídek v Kavárně U6 a pak si odpočineme v 3D kině a podíváme se na svět z ptačí perspektivy.

A pak už hurá do Divadla vědy, kde se během vědeckého, ale zároveň také zábavného představení dozvíme spousty nových informací. Jako poslední navštívíme novou expozici Klamárium, kde si na vlastní kůži vyzkoušíme, jak snadné je ošálit lidské smysly. Chcete vědět, proč tomu tak je? Nebo si jen přejete užít svět, kde se neuvěřitelné stává skutečností? Dospělí se mění na trpaslíky, kulička se kutálí do kopce a mizí věci, které jste ještě před chvíli na vlastní oči viděli. .... Nechte se oklamat, abyste pochopili, jak prostřednictvím zraku poznáváme svět kolem sebe!

Pak už nasedáme do vlaku a jedeme na Ostravici, kde strávíme noc v chatkách na hřišti. Ale ještě předtím si dame véču, zahrajeme noční hry a užijeme si spoustu zábavy...... :)

SRAZ: pondělí 21.5. v 7:10 vlakové nádraží FM

NÁVRAT: úterý 22. 5. ve 13 hodin Osmička

Cena: 100 Kč

S sebou do vlaku: malý batůžek - větší svačinu, pití, kapesné, pláštěnku . (Oběd zajištěn v Kavárně U6)

POTVRZENÍ o bezinfekčnosti !!!

! šesťáci a sedmáci na LARP musíte mít pohodlné a teplejší oblečení,které si můžete ušpinit, pevnou obuv. Celý program se odehrává ve venkovních prostorách, za každého počasí.

S sebou na noc do 2. zavazadla :

(přeprava autem z vlak. nádraží FM na Ostravici - neberte si žádné zbytečnosti, jedeme na jednu noc, ne na měsíc :), tak ať se to tam vejde ! )

- přezůvky

- náhradní boty

- teplé oblečení na ven na večer

- pyžamo

- léky (odevzdat zdravotníkovi),

- věci osobní hygieny

- čelovka (baterka)

Na pobyt s sebou neberte mobilní telefony, tablety atd... Po celou dobu budou v případě nutnosti na příjmu vyučující.

Nezapomeňte si odhlásit pondělní oběd, ten úterní stihnete ;)

TĚŠÍ SE NA VÁS ZNÁMÁ PARTA - DITA, IVONA, TOMÁŚ A TOMÁŠ