Fotoochutnávka :)

LEDNOVÁ SOBOTNÍ ŠKOLA - 20.ledna

Doufám, že jste si zplna užili minulý rok a někteří na rozdíl ode mě neusnuli a oslavili i ten nově příchozí :).

Pokud jste si všimli, že rodiče mají trochu prapodivné nápady a dávají si všelijaká předsevzetí do nového roku, tak pokud máte chuť, mám myslím jedno zajímavé pro vás.

Ne, opravdu nebudeme společně hubnout ani méně utrácet...

Co si třeba říct, že se budu snažit toho co nejvíce nového dozvědět, či naučit??

(Já vím, zní to hrozně, ale je to fakt lepší než hubnout :).

A to se vám před kompem ani telkou moc nepovede. Tak doufám, že se v lednu uvidíme :).

Jedno z mých předsevzetí je, ať vás to stále baví a něco nového, zajímavého vždy přinese.

Programy :

Skládání zajímavých papírových letadélek a soutěž v létání    -          Michal Popieluch a Martin Popieluch

Věděli jste, že existuje asi 800 možných druhů papírových ledalel, která létají? A věděli jste, že světový rekord v délce letu papírovým poskládaným letadélkem je 29,7 sekundy?

Vybrali jsme pro vás 14 různých modelů papírových letadélek od jednodušších, tradičních až po ty velmi složité a docela exotické ze dvou kusů papíru. Jak by se vám líbilo postavit třeba jednoduché letadélko Prosté křídlo, Tradiční, Oštěp a Forsáž nebo tuponosé letadélko Malý průzkumník, Létající W a Kudlanka? Ti zručnější a trpělivější zvládnou i pokročilé, neobvyklé či speciální modely Nakamura, Kaloň, Vesmírný koráb, Bumerang, Sup, Kladivoun nebo Klingonská loď.

Během naší lekce se pokusíš postavit podle návodu alespoň 2 letadélka ze dvou různých kategorií a stanovit jeden ze školních rekordů v doletu na vzdálenost.

James Bond tě opět zve do Casina - Tomáš Chrobák a tým barmanů a krupiérek

Znáš pravidla Texas Holdem Poker? Už sis někdy zahrál? Podíváme se, kolik je v něm ukryto matematiky - pravděpodobnosti, kombinatoriky a psychologie. Vše vyvrcholí tím, že si zahrajeme malý turnaj. Samozřejmě nebudou chybět nejzajímavější drinky z celého světa a mnoho dalšího.

A možná dorazí si zahrát i samotný James Bond :).

Běžky - Biatlon -    Vítek Pyško

Bude náhradní program - Nebojte biatlon s NERF pistolema vás nemine, akorát bude uvnitř a pak dáme ty nejlepší hry v tělocvičně.

Světový pohár v biatlonu na 8. ZŠ. S běžkami i bez nich, s puškou i bez ní. Záleží, jestli nám bude počasí přát. Obě varianty budou zábavné a prověří tvoji přesnost a rychlost. Třeba objevíme budoucí legendy biatlonu.

Těším se na Vás - Vítek Pyško

(poznámka k programu Běžky - Biatlon - zde bude záležet na sněhových podmínkách. Myslím, že to může být super. Kdo má svoje běžky, tak s sebou, jinak půjčíme. Kdyby nebyl sníh, vezměte si věci do tělocvičny a Víťa má náhradní parádní program plný her.

Běžky jsou samozřejmě k zapůjčení, případně berte svoje.

Pokud byste byli např. po nemoci, či nemohli cvičit, tak určitě nezabalte celou akci, zajdete případně na nějaký program 2x.)

Údolí Pyramid a státy Balkánu  - Radek Kubla

Radek je celoživotní cestovatel, který běžně přednáší různě po republice. Naše akce ho zaujala a slíbil mi, že nás v lednu navštíví.

Balkánské republiky  - Bosna a Hercegovina, Makedonie, Srbsko

jsou neuvěřitelně zajímavé země a sám tam jezdím mnohem raději než na západ. Přijdi si prohlédnout fotky a videa z těchto zajímavých končin.

Jako perlu celého programu se určitě dozvíš o možná nejstarších a největších pyramidách světa

Přihlašujte se klasicky vhozením přihlášky do krabice v Horním Peckově a pak zapsáním na arch.

(Kdo není z 8. ZŠ, tak na můj mail: chrobakt@seznam.cz.)

Míst je jen 64!

Sraz: v 9:00 před 8. ZŠ 20.ledna 2017

Konec: v 15:00 před 8. ZŠ

S sebou: přezutí do tělocvičny, sportovní oblečení, papír, tužku, svačinu, pití, kartičku pojišťovny, 200 Kč