LEKTOŘI

„Hello my dear Saturday school kids :)
Yes, it is me, Dita, your English teacher and the Chef (you know, Jamie´s cousin :)
Dostala jsem na zodpovězení jednu otázečku (no, hádejte od koho), co mi vlastně "dává" Sobotní škola. Asi tomu nebudete věřit, ale především mě učí :) vlastně jste to vy děti, kdo mě učí:
- překonávat obavy a věřit si (opravdu se budou chtít věnovat ájině v sobotu?)
- experimentovat (školní kuchyňka = chemická laboratoř (zkušenosti s pečením mám podobné jako vy :)
- nepodceňovat (studená řeka? - to dáme!)
- zase si hrát (a občas i strašit :)............
Rozzářené oči, nadšení, spokojený úsměv, radost - tak vnímám náš společně strávený čas a za to to opravdu stojí!
CUsoon!!!.“

Dita Volná

Proč to dělám? Proč trávím víkendy na Sobotní škole? Proč jsem se rozhodla strávit část své řádné dovolené účastí na táboře Sobotní školy? Možná se snažím zjistit, kde jsou hranice mých limitů.

V současném školství je hlavní motivací žáka co nejlepší známka, kdežto na Sobotní škole to jsou samotný prožitek a poznání. Ty dětské oči plné nadšení mě vždycky dostanou.
Navíc mě baví trávit čas s lidmi stejného založení, kteří se pro věc dokáží nadchnout, a to lidé kolem Sobotní školy jsou.

Kdybych nevěřila, že to má smysl, nedělala bych to.“

Ivona Popieluchová

„Rád bych napsal, co mi dalo to, že jsem několik let vedl projekt Sobotní školy.Když nad tím přemýšlím, tak se to v čase dosti proměňovalo. Začalo to spíše v nějaké frustraci, kdy jsem chtěl vytvořit něco navzdory okolnostem. Chtěl jsem dokázat, že děti budou za zajímavým programem a lidmi chodit klidně do školy i v sobotu.Během krátkého času jsem si dokázal, že to lze... trochu jsem tím nakrmil své ego, zmírnil pocit frustrace z dění ve škole a byl konečně čas pro to, aby přišly hodnoty, které byly pro mě skutečným přínosem. Tým lidí, kteří se mnou vytvářeli tuto akci se začal rozrůstat, především Dita se stala nenahraditelným parťákem. Začali jsem jezdit na chaty a najednou jsem si začal uvědomovat, že pro mnoho dětí se naše akce stávají očekávanou událostí měsíce :)Do toho mi pomalu dorůstal syn Vojtíšek a mohl jsem ho začít brávat s sebou.Zcela jasně jsem na něm viděl to, v co hluboce věřím. Děti se učí ne výkladem učitele u tabule, ale hlavně pozorováním a spoluprací. Byla radost sledovat svého synka, jak se učí od dalších inspirativních dítek.Povedlo se nám uspořádat i tři letní tábory, což byl vždy vrchol celoroční činnosti a s týmem, kterým jsem na pořádání tábora mohl spolupracovat nás bude vždy věřím pojit přátelství, které je opřeno o tyto silné chvíle.Nezapomenu na ty okamžiky, kdy děti při dotazu na toalety byly odkázány na kadibudky. Při otázce na elektřinu, či wifi dostali pouze soucitný úsměv.Všechno má svůj začátek i závěr. Můj čas v Sobotní škole se naplnil. Dali jsme si navzájem, co jsme měli a nyní jsem velmi rád, že tento projekt má stále úspěch a vede ho, tak mimořádně kvalitní člověk jako je Dita Volná. Nepochybuji, že děti budou ještě léta vzpomínat na akce, které budou moci s Ditkou a jejím týmem prožít.Děkuji Tomáš Chrobák .“

zakladatel

„"Proč podpořit Sobotní školu? Je super! Gogo (Tomáš) měl dobrý nápad, nadchnul pro něj pohodové lidi a vytvořil něco nevídaného. Tak proto. A proč jet vařit na týdenní tábor? Popravdě si nedokážu představit lepší místo pro odpočinek než v lese, u pecku, ve stanu." Svišť “

Jakub Miček

PROČ TO BAVÍ ÚČASTNÍKY?