Dvoudenní víkendová škola aneb Víkend ve čtvrtek a pátek 30.11. až 1.12. 2017

A je to tady. Věřím, že hlavní odměna za soboty strávené s námi ve škole jsou nové zkušenosti a poznatky, přesto vás ale čeká něco dalšího.

Na konci listopadu vyrazíme během čtvrtku a pátku na dvoudenní akci pod záštitou školy a díky finanční podpoře statutárního města Frýdku-Místku, takže omluvenku nemusíte řešit. Absence se nezapočítává. Na co se můžete těšit????

Prožijete čtyři programy, stejně jako na našich sobotních školách. Tentokrát ale budou probíhat jinde - na Albrechtově střední škole v Českém Těšíně, kde budeme pracovat se špičkovým vybavením pod dohledem opravdových odborníků, kteří se nám budou věnovat.

Čtyři programy, na které se můžete v Českém Těšíně těšit:

Kreativní "knížecí" workshopy na "Albrechtovce"

1) POLYGRAFIE

Vyrábíme deník šlechtice

Kníže Albrecht si rád psal příběhy svých dobrodružství nebo si prostě rád zapisoval dobré skutky.

Vyrobíte si jednoduchý deník pomocí provázků a několika děr v papíru. Desky deníku si vyzdobíte originálními "hraběcími" motivy.

Tiskneme monogram na kapesníček kněžny

Kněžna má ráda hrdiny, kteří konají dobré skutky, a ráda je pak odměňuje svými originálními kapesníčky s monogramem.

Naučíte se potisknout "šlechtický" kapesníček/šátek pomocí obyčejné kuchyňské houbičky namočené do sítotiskové barvy přes šablonu. Po fixaci teplem snese i mnoho vyprání.

2) AGRO

Knížecí veterinář a chovatel koní - zkoumáme anatomii koní

Albrecht byl velký milovník přírody a pečlivě se staral o svá hospodářská zvířata. Musel tedy rozumět i jejich potřebám a znát jejich tělo a životní funkce.

Porozumíte lépe pomocí umělých zvířecích modelů tělu zvířat, která nám odpradávna pomáhala v dopravě nebo nám poskytovala základní potraviny jako jsou mléko a máslo.

3) GASTRO

Připravujeme knížecí pochoutky s příchutí podzimu

Kníže byl velký labužník a díky svému hospodářství měl i kvalitní potraviny, ze kterých mu jeho kuchaři a cukráři uměli připravit skvělé pochoutky. Ctil ovšem sezónní potraviny a neplýtval dovozem drahých surovin.

Naučíte se připravit jednoduché a dobré svačinky a předkrmy ze sezónních produktů přírody pro své kamarády nebo překvapit zdravou večeří rodiče.

4) SPORT

Hrajeme knížecí ringo

Albrecht také rád sportoval. Ringo je inteligentní kolektivní hra, při které musíte myslet strategicky, být hbití a zruční a překvapit soupeře svou rychlostí a vzájemnou spoluprací.

Ale nebojte se, že by to bylo vše :) - pak se přesuneme na Višňovku a ještě se těšte na:

speciální exkruzi do Marlenky - orientační běh - stavění nejvyšší špagetové věže

A samozřejmě další a další... Nějaké překvapení si přece jenom necháme :).

Cena: 100 Kč

Sraz: v 7:15 na vlakovém nádraží ve čtvrtek 30.11.2017

Návrat : v 12:30 k 8. ZŠ v pátek 1.12.2017

Zúčastnit se můžou pouze žáci 3. až 9. třídy.

Co udělat pro to, abys mohl jet: p. učitelce Ditě Volné nebo Ivoně Popieluchové odevzdej přihlášku a 100 Kč a kopii kartičky pojišťovny.

S sebou: jídlo na čtvrtek - pití bude zajištěno, večeře bude teplá na chatě a samozřejmě bude i snídaně

spacák, přezůvky, vhodné oblečení a obutí i náhradní (bude prosinec a strávíme dost času i venku), hygienické potřeby, blok, prupisku, hudební nástroje, čelovku.

KAŽDÝ SI NABALTE BATOH SE SPACÁKEM, KDE BUDETE MÍT VŠE, KROMĚ BATŮŽKU, V NĚMŽ BUDETE MÍT VĚCI, KTERÉ POTŘEBUJETE DO 16 hod (jídlo, pití, papír, prupiska).

DŮLEŽITÉ !!! Přihlášku (možno stáhnout na stránkách) na akci, kopii kartičky pojišťovny a 100 Kč odevzdávejte v kabinetu 309 paní učitelce Volné nebo Popieluchové do 20. listopadu 2017 !!! Potom dostanete potvrzení o bezinfekčnosti, které odevzdáte v den odjezdu.
Počet aktuálně přihlášených účastníků uvidíte na archu u Horního Peckova. Míst je 50 a účast je pouze pro žáky 3. třídy a starší, kteří se zúčastnili minimálně jedné víkendové školy v tomto školním roce. ŘÍJNOVÁ SOBOTNÍ ŠKOLA

- fotoochutnávka (kolik toho uhodneš? :)

Sobotní škola hrou 2 - 21.10.2017

Ahoj. Mám pocit, že bych to napsal snad u každé školy, ale tenhle měsíc bude program fakt špičkový :). Proč? Protože kromě Toma Pyška a mě, už "okoukaných" lektorů :), mám dva další super programy.

Za prvé se můžete těšit na Bena ze 7.D, který s bráchou Maxem a taťkou Zdeňkem přijde povyprávět o Japonsku, kaligrafii, atd.

 Jako druhý lektor přijde můj bývalý žák, který pracuje ve firmě Únikovky - více se dozvíte v popisu.

Takže neváhejte, doražte a klidně můžete vzít s sebou i kámarádky či kamarády z jiné školy. Pokud bude místo, není problém.

Na co se můžete těšit: 

Benjamín, Max a Zdeněk Navrátilové

マックスとベンヤミンナブラティル (Maxu a Benujaminu Naburatiru) - japonští Češi nebo čeští Japonci?

O tom, jaké to je nastoupit do japonské školy a neumět ani slovo japonsky, a jak dlouho to trvá, než se domluvíte. Jak se dají trávit české letní prázdniny v japonských školních lavicích. Jaké zvyky, kamarádské kousky, a třeba sporty se v předalekém Japonsku provozují, jak a co Japonci čtou, něco o japonských komiksech "manga" a také, co všechno se může ocitnout na jídelním stole v česko-japonské rodině. Nebo o tom, jak může basketbal a sport pomoci získat kamarády na celý život na druhém konci světa. Kluci vás naučí, jak napsat a vyslovovat vaše jméno v japonštině, a také, jak poděkovat a pozdravit v jejich druhém mateřském jazyce.


BITVA O HELMŮV ŽLEB - Tomáš Chrobák

Skřetí armáda se rychle blíží... Jediná šance je opevnit se v poslední nedobyté pevnosti. Hrádek na hřišti Marie Majerové může být poslední šance před vítězstvím zla. Vlajky opět zavlají, bakule budou svištět vzduchem, beranidla bušit do vrat hradu. Rozhodni se, zda se přidáš k Legolasovi a pokusíš se zachránit náš svět, či vstoupíš jako velitel do Sauronovy skřetí armády a zmocníš se s ním celého světa.

https://www.youtube.com/watch?v=JD-iWwdTRVs


TAJEMNÉ BOXY - Lukáš Novotný 

Čeká vás první prográmek, na který jsem si pozval firmu, a nepochybuji, že to bude pecka. Budete v týmu řešit tři tajemné boxy, do kterých se musíte dostat. Který tým zvládne všechny nástrahy nejrychleji? Mrkněte na video

https://www.youtube.com/watch?v=POYjuuvHRKo 


HAVAJSKÝ HUDEBNÍ NÁSTROJ - Tomáš Pyško

Byli jste někdy na Havaji? Asi ne, že? Možná jste jedli pizzu s ananasem, která se jmenuje Havaj. My se společně pokusíme nakrmit naše uši hudbou. Vyrobíme si ze dřeva jednoduchý havajský hudební nástroj! Kočka leze dírou na Havaji  :).


Sraz: v 9:00 před školou

Konec: v 15:00 před školou

Akci má na starost Mgr. Tomáš Chrobák 

(Případné dotazy neváhejte napsat přes Bakaláře, či mail: chrobakt@seznam.cz.)

Těšíme se na tebe, věříme, že to bude opět stát za to :).

Pokud se akce zúčastníš, odevzdej vyplněnou přihlášku do schránky, pak se zapiš na arch (jak se přihlásit).

S sebou: přezůvky, sportovní přezutí a převlečení do tělocvičny, pití, svačinu, kartičku zdravotní pojišťovny, 200 Kč.

Nezapomeň, míst je pouze 64 + 5 náhradníků.

..........................................................................................................................................................................................................

Můj syn/dcera........................................................................................................... ze třídy...............................

se zúčastní Sobotní školy hrou 2, konané 21. října 2017 a souhlasím, že v 15:00 si dítě vyzvednu.

Tel. kontakt: .................................................. Podpis rodičů:.......................................