19. LEDEN - BUDOUCNOST

BUDOUCNOST MÁŠ VE VLASTNÍCH RUKOU

AKCE JE PLNÁ... DALŠÍ JE 9. ÚNORA (ZDE)
Je opravdu tak důležité, zda budeš mít samé jedničky nebo to, že ti právě nevyšla čtvrtletka ?

Kdy už přestaneme věřit tomu přeludu dokonalosti?  Kdy nebudeme stále propadat tomu šílenému honu na další a další jedničky ?

Ano, je třeba vše nějak splnit, ale ve škole jsou důležitější věci... O jedné zde právě píšu.

Hledej, co tě skutečně baví. Činnost, u které běží čas úplně jinak. To, u čeho tě nezajímá, kolik hodin tomu věnuješ (jen ať je jasno, nemyslím hraní na kompu, či čumění do bedny:).)

Jsem si jist, že něco takového objevíš. Každý, úplně KAŽDÝ má pro něco výjimečný talent. A ten musíš, musíme objevit!

Budeš-li mít to štěstí, že najdete dobrého, inspirativního učitele, trenéra, rodiče, který ti ukáže radosti a krásy toho, co tě tak baví, tak neváhej a  seber odvahu.

Vezmi veškerou odvahu a neřeš, kolik času vás tě to stojí, kolik dřiny tomu musíš obětovat. Nezabývej se jenom tím, na kolik písemek jsi se nestihl úplně našprtat. Prostě si jdi za svou radostí a užívej si každou chvilku svého růstu. Toto je tvá budoucnost. Budoucnost, ve které budeš rád.

A kdo ví... Třeba právě Sobotní škola brnkne u tebe jednou svým programem na tu správnou strunku ;).

V lednu nahlédnete trochu do blízké budoucnosti, kdy roboti budou běžnou součástí našich prací, ale i domácností.

Kdy umět jazyk anglický nebude něčím navíc, ale běžnou záležitostí.

Nové hry budou směle soutěžit s tradičním fotbálkem.

Zábava se bude (snad) přesouvat od počítačů opět mezi lidi.

NAPROGRAMUJ SVÉHO ROBOTA - Lukáš Plánička

Ve skupinách budete programovat své roboty a učit je řešit různé problémy. Naučíte se programovat robota k jízdě a zatáčení. Naprogramujete robota k projetí překážkové dráhy, v čemž si potom zazávodí. Dále budete programovat robota, který se dokáže vyhýbat překážkám pomocí ultrazvukového senzoru, pomocí čehož nakonec projede jednoduchého bludiště.

James Bond tě zve do Casina - Tomáš Chrobák a tým barmanů a krupiérek

Znáš pravidla Texas Holdem Poker? Už sis někdy zahrál? Podíváme se, kolik je v něm ukryto matematiky - pravděpodobnosti, kombinatoriky a psychologie. Samozřejmě nezůstaneme jen u pokeru. Můžeš se těšit na ruletu, čáru, či vojnu :). Rozhodně nebudou chybět nejzajímavější drinky a občerstvení z celého světa a mnoho dalšího.

A možná si dorazí zahrát i samotný James Bond :).

Každý, kdo do kasina dorazí s kloboukem, má u mě 10 dolarů do začátku navíc.

Angličtina v pohybu aneb Let´s learn English in a gym - Dita Volná

Attention! Nejdřív zodpověz dvě jednoduché otázky:

1. Máš rád/a pohyb?

2. Chceš zažít hodinu angličtiny v pohybu a v neustálé akci při řešení různých problémů?

Pokud jsi 2 krát odpověděl/a ANO, tak tento, i když výukový, program tě nudit nebude:).

!!! Read carefully and be prepared !!!

PROGRAMME RULES: SPEAK, SING, DANCE, YELL, PLAY, HAVE FUN!!!

WARNING !!!

DO NOT ENTER IF YOU DO NOT LIKE MESS!!!

KIN - BALL - Ivona Popieluchová, Michal Popieluch

KIN-BALL nebo také OMNIKIN (omnis kinesis - vše v pohybu) je úžasná týmová hra, která k nám přišla z Kanady. A proč vznikla? Důvody jsou jasné: pohybová aktivita, spolupráce, týmový duch, respekt k ostatním a fair play.

Na Sobotní školu je to hra jako dělaná. Krátký trénink, dlouhá zábava.

Už teď cvič zvolání OMNIKIN. Bude se ti to určitě hodit :).

Mrkni ZDE

A takhle hrají profíci:

Mrkni ZDE

Akce je pro všechny, kteří mají zájem, takže neváhejte a doražte :).

Akce je pro žáky 1. třídy a výše. Čtyři vytvořené skupiny jsou rozděleny podle věku.

Přihlášení:-žáci 8. zš - co nejdříve zaplatit u p. uč. D. Volné - POUZE PONDĚLÍ A ÚTERÝ O VELKÉ PŘESTÁVCE.

Začátek akce: v 9:00 v sobotu 19. ledna - zadní vchod do tělocvičen 8. ZŠ

Konec akce: v 15:00 v sobotu 19. ledna - zadní vchod do tělocvičen 8. ZŠ

S sebou: papír, tužku, svačinu, přezůvky, pití, kartičku pojišťovny,  PŘIHLÁŠKU (pokud jste ji už neodevzdali), kdo má, tak tričko Sobotní školy, kdo má chrániče na kolena

PŘIHLÁŠKA ZDE